• 28.08.14, 12:49
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eestil on topeltmaksustamise vältimise lepingud 56 riigiga

Valitsus kiitisheaks topeltmaksustamise vältimise lepingu Marokoga ja suunas selle ratifitseerimiseks Riigikogusse. Eestil on maksulepingud 56 riigiga, sealhulgas kõigi ELi riikidega, OECD liikmesriikidest puuduvad Eestil lepingud Austraalia, Tšiili, Jaapani ja Uus- Meremaaga.
Topeltmaksustamise vältimise lepingud soodustavad investeeringuid, tagavad isikute võrdse kohtlemise ning kõrvaldavad topeltmaksustamise, mis võib tekkida kahe riigi seaduste koosmõju tulemusena. Maksuleping annab investoritele riigisisese õigusaktiga võrreldes suurema õiguskindluse, kuna kahepoolse rahvusvahelise lepingu muutmine nõuab üldjuhul rohkem aega kui riigisisese õigusakti muutmine. Esimese maksulepingu sõlmis Eesti 1992. aastal Läti ja Leeduga.
Eesti sõlmitud maksulepingud põhinevad OECD tüüplepingul, mida on teatud sätete osas Eesti huve silmas pidades muudetud ja kohandatud. Kuni 2005. aastani kasutas Eesti tuluallikal maksustamise põhimõtet. Aastast 2005. on Eesti valinud väikesele avatud majandusega kapitali importivale riigile sobivama maksustamise põhimõtte ehk maksustamise residendiriigis.Lisaks jõustunud lepingutele on erinevas etapis töös veel 9 lepingut või protokolli. Ratifitseerimiseks on ettevalmistamisel Luksemburgiga sõlmitud uus leping ning Šveitsi kehtivat lepingut muutev protokoll. Allkirjastamist ootavad lepingud Vietnami, Bosnia ja Hertsegoviina ja Omaaniga ning Hiina lepingut muutev protokoll. Läbirääkimised on pooleli Katari ja Tadžikistaniga.Kehtivate topeltmaksustamise vältimise lepingutega saate tutvuda rahandusministeeriumi kodulehel.
Autor: Tuuli Seinberg, raamatupidaja.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele