• 25.06.14, 16:21
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eestis on kõrge teadlikkus tööalasest ärakasutamisest

Eesti elanikud on tööalasest ärakasutamisest väga teadlikud ning tunnevad ära ekspluateerimisolukordi. Samas ei teata piisavalt, kust abi saada, selgus vastsest uuringust.
Sotsiaalministeeriumi tellis TNS Emorilt uuringu, et selgitada Eesti elanike teadlikkust pere- ja soopõhisest vägivallast ning inimkaubandusest. Uuring kinnitab, et inimesed on nendest probleemidest väga teadlikud, kuid juhtumitele ei osata alati õigesti reageerida, vahendas ministeeriumi pressiteade.
Uuring kinnitab, et pere- ja soopõhisesse vägivalda suhtutakse väga taunivalt. 94% Eesti elanikest peab perevägivalda kuriteoks. Üle poole uuringus osalenutest oli märganud mõnd perevägivalla juhtumit. Nendest 62% reageeris ja helistas politseisse, uuris olukorda või andis ohvrile nõu, kust abi saada.
Esimest korda uuriti ka inimeste teadlikkust tööalasest ärakasutamisest.Uuringus osalenute hinnangul tuleks ühiskonnas rohkem rääkida, et vägivalla all kannatamine ei ole normaalne. Samuti peab vastanute arvates tõstma teadlikkust sellest, mida ohvriks sattumise või märkamise korral teha ning kuhu pöörduda abi saamiseks. Paljud uuringus osalenud ei teadnud ka naiste tugikeskuste nõuandeliini 1492 ning inimkaubanduse ennetamise ja ohvrite abistamise nõustamistelefoni 6607 320 olemasolust.
Uuring viidi läbi Norra toetuste programmi Kodune ja sooline vägivald raames.
Autor: Äripäev, Tuuli Seinberg

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele