Ettevõtja Ülo Pärnitsa sõnul on praegune ettevõtte tulumaks, mida arvestatakse väljamakstud kasumilt, majanduse arendamise seisukohalt õige ja väga mõislik lahendus.
"See süsteem on väga õnnestunud ja ma olen selle vastu, et seda ära kaotada," selgitas Pärnits.
Endise majandusministri, praeguse Tavidi kullasuuna juhi Meelis Atoneni arvates võiks Eestis kaotada tulumaksu. Ta pakkus välja, et Eesti võiks kehtestada ettevõtteile iga-aastase tegutsemisloa- või litsentsitasu.
Pärnitsa sõnul on selline varjatult maksustamine pigem kombineerimine. "Maksustame seda raha, mis võetakse tootmisest välja ehk kui omanikud võtavad ja sealt makstakse osa raha ühiskonna jaoks," sõnas Pärnits. Tema hinnangul, et võiks olla ikkagi niimoodi, et osa väljavõetud ja tarbimisse toodud rahast antakse ühiskonna käsutusse. "Kui suur see osa on, on poliitiline otsus," märkis Pärnits.
Autor: Tiive Saarniit, Äripäev
Seotud lood
Hiljuti tunnistas LHV Groupi juhatuse liige Erkki Raasuke, et ei soovi pealinlasena Tallinnale tulumaksu maksta. Endine majandusminister Meelis Atonen ei soovi aga ilmselt üldse kuhugi tulumaksu maksta ning pakkus välja see maks Eestis kaotada.
Kuna tulumaks moodustab umbes viiendiku avaliku sektori eelarvest, tähendaks selle kaotamine, et me peaks iga viienda inimese avalikus sektoris koondama, viienda kooli sulgema ja viienda teejupi remontimata jätma, ütles pankur Indrek Neivelt.
Nordic Hotels juhi Feliks Mäguse sõnul on tulumaksu kaotamine väga radikaalne mõte, kuid maksusüsteem tasub üle vaadata.
Tallink Grupi AS nõukogu esimehe Toivo Ninnase sõnul vajab tulumaksu teema arutamist küll, sest see on meil nagu püha lehm, mida keegi ei puuduta.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.