Tarbijaveeb minuraha.ee kirjutas, et möödunud aastal loositi kohustuslik II samba pensionifond 4037 noorele. Valimisse jäid need, kes sündinud 1. jaanuaril 1983 või hiljem ega olnud pensionifondi valinud.
1. jaanuaril 1983 või hiljem sündinud inimestele on pensioni II sambaga liitumine kohustuslik. Töötaja brutopalgast läheb pensionifondi 2% ning tema brutopalgalt arvestatava sotsiaalmaksu arvelt lisab riik pensionifondi veel 4%. Fondi valimiseks tuleb täita avaldus, millele märgitakse väljavalitud meelepärase pensionifondi nimi. Sinna hakkavad laekuma tema kuupalgast kogumispensioni maksed.
Kus saab teha valikuavaldust?Avalduse saab esitada
Pensionikeskuse „Minu konto“ rubriigis, pangakontoris või internetipangas, samuti II sammast pakkuvate kindlustusseltside juures.
Kui 1983. aastal või hiljem sündinud inimene on saanud 18aastaseks ja läheb tööle, kuid ei ole esimese palgamakse saamise ajaks kogumispensioniga liitumisavaldust esitanud, avab väärtpaberikeskus maksu- ja tolliameti andmete alusel ise pensionikonto ning laekunud maksed suunatakse loositud pensionifondi.
Loosimisel osalevad ainult konservatiivse strateegiaga fondid, mis ei investeeri aktsiatesse, vaid vähem riskantsetesse fondidesse, mis on üldjuhul ka väiksema tulususega.
Kui fond on loositud, siis on inimesel hiljem õigus loositud pensionifondi osakud mõne teise kohustusliku pensionifondi osakute vastu ümber vahetada. Kuidas ja millal fondi vahetada või makseid ümber suunata, saab lugeda
tarbijaveebist.
Valida 23 fondi vahelPraegu saab valida 23 kohustusliku pensionifondi vahel, mida pakuvad kuus fondivalitsejat. Kõigi fondide investeerimisstrateegia, tasud ja muud tingimused on erinevad, tasub enne valiku tegemist kindlasti fonde võrrelda. Seda saab teha tarbijaveebi pensionifondide
võrdlustabeli abil.
Seotud lood
Kohustusliku pensionifondi valikuid saab teha 23 fondi vahel, mida pakuvad kuus fondivalitsejat. Kõigil fondidel on erinev investeerimisstrateegia, tasud ja muud tingimused, seega tasub enne valiku tegemist fonde võrrelda.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.