• 31.12.12, 14:09
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

SEB pangakaart konkureerib Tallinna Ühiskaardiga

Sarnaselt Tallinna Ühiskaardile saab uuest aastast Tallinna ja Harjumaa ühistranspordis sõiduõiguse ja -soodustuse tõendamiseks kasutada SEB ISIC ja ITIC pangakaarte, kuna neil on juba olemas kontaktivabad kiibid.
„Järjest enam tuleb kasutusele kontaktivabasid terminale, kas uste avamiseks või uuest aastast ka ühistranspordi piletisüsteemis. Seda trendi ette nähes hakkasime juba paari aasta eest väljastama ISIC ja õpetajate ITIC pangakaarte täiesti uuel tehnoloogial. Nende pangakaartide sisse on ehitatud spetsiaalsed kiibid, mis võimaldavad neid kasutada kontaktivabades terminalides. Kui seni on see funktsionaalsus olnud kasutamata, siis uuest aastast muudame me selle aktiivseks ja kliendid saavad oma pangakaardile üleöö uue lisavõimaluse”, selgitas SEB jaepanganduse juht Eerika Vaikmäe-Koit.
Vaikmäe- Koit ennustab, et nagu nutitelefonid saavad regulaarselt tarkvaralisi uuendusi, nii areneb ka moodne pangakaart pidevalt edasi. Kaardimaksete kõrval saab tulevikus pangakaarti kasutada ühistranspordis, kuid miks mitte ka võtme asemel uksesüsteemides või raamatukogudes ja kohviku kassasüsteemis isikut tõendava puutevaba kaardina. ”Seega kaartide arv rahakoti vahel peaks tulevikus vähenema, kuna ühel kaardil saab olema palju erinevaid võimalusi,“ võttis teema kokku Vaikmäe-Koit.
Alates 1. jaanuarist on kõigil SEB tudengi või õpetaja kaardi kasutajatel võimalus registreerida oma pangakaart Ühendatud Piletite veebilehel, osta kaardile ID-pileteid ja kasutada seda edaspidi ühistranspordis sõiduõigust ja –soodustust tõendava dokumendina. Piletisüsteemis registreeritud kaarti võib kasutada kuni selle kehtivuse lõppemiseni, v.a juhul, kui kasutaja üliõpilase- või õpetajastaatus lõpeb või sulgeb kasutaja oma pangakaardi enne kaardile trükitud kehtivusperioodi lõppemist. Sellisel juhul kaart deaktivee­ritakse ja teade selle kohta edastatakse automaatselt ka pileti­süsteemile.
Piletisüsteemiga liidetud kaardid toimivad sarnaselt tänase ID-kaardi ja rohelise Ühiskaardiga. Kaardile piletite ostmine toimub isikukoodi alusel www.pilet.ee lehel, mobiiliga või müügipunktides. Kaardile saab osta erineva kehti­vusega isikustatud ühistranspordipileteid ja tõendada oma sõidu­soodustuse õigust (näiteks tasuta sõiduõigus). Ainuke erisus Ühiskaardiga on, et kaardile saab osta vaid ID-pileteid ja raha e-piletite ostmiseks kaardile laadida esialgu ei saa.
SEB ISIC Tudeng Electron-i ja SEB ITIC Õpetaja Mastercard-i on võimalik kasutada lisaks Tallinna ühtse piletisüsteemi ühistranspordile ka Harju maakonna ühistranspordiliinidel. Ühistranspordikaardi funktsioon ei laiene esialgu SEB ISIC Õpilane Electron pangakaardile.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele