Tavalisele inimesele annab majanduskasv lootust töökohtade arvu suurenemisele, ütles Tartu Ülikooli majandusprofessor akadeemik Urmas Varblane ERR uudistele.
"8,4% (sisemajanduse kogutoodangu kasv II kvartalis - toim) on ikka ükskõik missugusest vaatenurgast vaadates tugev majanduskasv, kuid selle juures muidugi peame seda meeles pidama, et võrdlusbaas aasta tagasi oli hulga nõrgem, ja sellepärast ülearu suurde eufooriasse lageda pole mõtet. Aga see 8,4-protsendine majanduskasv näitab seda, et majanduse kasv on läinud tegelikult laiapõhjalisemaks," rääkis Varblane Vikerraadio saates "Vikerhommik".
Majanduskasv ei pea Varblase sõnul tähendama automaatset hindade tõusu, vaid hoopis seda, et majanduse aktiivsus on suurenenud ning on võimalik ka rohkem töökohti avada.
"Kui majandus kasvab, siis lõpuks on ikkagi rohkem inimesi vaja, ja näiteks teenuste valdkonnad, mis siseturgu teenindasid ja mis vahepeal olid väga halvas seisus, on uuesti hakanud ka inimesi tööle võtma. Nii et selles mõttes tavalisele inimesele on üks sõnum see, et see annab lootust, et on võimalik leida töökohti," rääkis majandusteadlane.
Seotud lood
Teisel poolaastal on Eesti Panga ökonomisti Peeter Luikmeli hinnangul oodata majanduskasvu aeglustumist
Esialgsel hinnangul kasvas Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2011. aasta II kvartalis eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes 8,4%, teatas statistikaamet.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.