Teadlaste sõnul motiveerib rahatähe nägemine töötajat rohkem pingutama ja eesmärgi nimel kauem vaeva nägema. Ka võtavad töötajad, kellel rahapaberid silme ees püsivad, enda kanda rohkem kohustusi ning keelduvad raskuste korral abist.
Häid suhteid luua üritavad inimesed jäljendavad alateadlikult teineteise näoilmet, kehahoiakut, käte asendit ja liigutusi ning see aitab kaasa positiivsete sidemete loomisele. Kuid kas see kehtib ka juhul, kui mängus on raha? Ajakirjas Psychological Science avaldatava artikli ühe kaasautori Jia Liu sõnul suurendab raha meenumine vajadust vabaduse ja iseseisvuse järele, mistõttu rahast innustunud inimesed eelistavad sageli töötada üksi, vahendab ERRi teadusportaal.
Teadlased viisid läbi katsed, kus nad kontrollisid, kuidas rahatähtede nägemine mõjutab suhtlusviisi ning kuidas tõlgendavad rahatähti näinud inimesed nende kehakeelt jäljendava inimese käitumist. Testide tulemused näitasid, et rahaga kokku puutunud katsealused tõlgendasid imiteerimist ohu märgina. Seega inimesed, kes viibivad keskkonnas, mis tuletab neile meelde raha, tajuvad neid imiteerivaid inimesi mitte sõbralike, vaid ebameeldivatena.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.