Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Margus Tsahkna rõhutas, et palgalõhe ei ole globaalne meeste vandenõu naiste vastu.
Tsahkna möönis, et Eestis on palgalõhe olemas ja sellele tuleb julgelt näkku vaadata, kuid ka mehed peaksid olema huvitatud, et nende naised saaksid oma töö eest väärikalt ja õiglaselt tasustatud.
Ta toonitas, et kuigi seaduse järgi peab nii meestele kui naistele maksta sama töö eest võrdset tasu, tuleb kogu Euroopas palgalõhe teema üha valusamalt esile.
„Arvan, et ei tohi tekitada vastasseisu meeste ja naiste vahel, sest palgalõhe põhjused on pigem kultuurilised ning rajanevad stereotüüpidel,“ ütles Tsahkna.
Tema sõnul tuleb tõsta naiste teadlikkust oma õigustest ning julgustada neid nende eest ka reaalselt seisma.
„Riik saab näidata head eeskuju avaliku sektori palgapoliitikaga. Vaja on vastu võtta ka uus avaliku teenistuse seadus, et palgad muutuksid veelgi läbipaistvamaks ning omavahel võrreldavaks,“ lausus Tsahkna.
Keerulisem teema on tema hinnangul pere- ja tööelu ühitamine, mis nõuab lisaraha lastehoiu paremaks korraldamiseks, osalise tööaja rakendamiseks ning üksikvanemate toimetulekuks.
„Üksikvanemate puhul on valdavalt tegu emadega, kes peavad oma laste kõrvalt ka tööl käima ning nende olukord on eriti keeruline,“ rääkis Tsahkna lisades, et kavatseb sotsiaalkomisjon need teemad peagi arutlusele võtta.
Seotud lood
Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed ja naiskogu Kadri liikmed läkitasid valitsusele, riigikogule ja mitmele katuseorganisatsioonile pöördumise, milles juhitakse tähelepanu naiste ja meeste ebavõrdsusele Eesti ühiskonnas.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.