Valitsuse poolt läbi viidud uuringust „Tööjõulise elanikkonna tööjõulisusest“ selgus, et enamik tööjõulisi inimesi jõuavad tööd teha, vahendab aktivaator.ee.
Uuringu tulemuse järgi jaguneb tööjõulisus järgmiselt:
55 % vastanuist jõuavad töötada rohkem kui 8 tundi päevas;
25% vastanuist jõuavad päevas töötada täpselt 8 tundi;
10 % vastanuist suudab hädavaevu 8 töötundi täis istuda;
5% vastanutest pidas tööpäeva pikkust ülejõu käivaks;
4% vastanuist hoiab osa tööjõust õhtuks;
1% vastanutest ei osanud oma tööjõulisust hinnata, kuna nad ei olnud kunagi tööd teinud ja seetõttu puudus võrdlusmaterjal.
Suuremat osa tööjõulisest elanikkonnast ei motiveeri peamiselt raha, vaid ülemuse kiitus ja kolleegide sõbralikud käepigistused.
Uuringu viis läbi sama uuringufirma, kelle uuringutes oli valitseva partei reiting alati kõige kõrgem. Uuringu maksumus ei ületanud 10 miljoni euro piiri.
Kui Kaisa Kruup Pärnumaalt avaldas Vikerraadio põhisaates „Vinguviiul“ arvamust, et 10 miljoni euro eest oleksid tuhanded töötud saanud töökohti ja leiva lauale, siis edastas valitsus pressiteate, et raadiokuulaja kahjuks eksib – nii kallis see meie leib nüüd ka ei ole – suur päts head peenleiba maksvat vaid 1,5 – 1,8 eurot.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.