• 11.02.11, 09:22
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Majandus kasvas IV kvartalis 6,6%

Esialgsetel andmetel kasvas Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2010. aasta IV kvartalis eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes 6,6%, teatas statistikaamet.
 2010. aastal kasvas SKP eelmise aastaga võrreldes 3,1%.
SKP kasvu IV kvartalis mõjutas enim töötleva tööstuse lisandväärtuse kiire kasv. Töötleva tööstuse panus SKP kasvu oli 4 protsendipunkti. Suurim osakaal selle tegevusala lisandväärtuse kasvust tuli raadio-, TV- ning sideseadmete ja -aparaatide tootmisest. Töötleva tööstuse lisandväärtus suurenes peamiselt tugeva ekspordi toel. Esialgsetel andmetel kasvas IV kvartalis kogumajanduse kaupade väljavedu hinnamõjusid arvestades 53%.
Olulisemal määral mõjutas SKP suurenemist veel energeetikas, kaubanduses, veonduses, finantsvahenduses ning muudes äritegevusalades loodud lisandväärtuse kasv.
Kodumajapidamiste, kasumitaotluseta institutsioonide ja valitsemissektori lisandväärtus vähenes. Lisaks nimetatud sektoritele pidurdas SKP kasvu veel netotootemaksude vähenemine võrreldes eelmise aasta IV kvartaliga. Netotootemaksude vähenemise peamine põhjus oli 2009. aasta IV kvartali kõrgem võrdlusbaas. Toona laekus aktsiisimakse tavapärasest rohkem, sest enne maksumäärade tõusu varuti aktsiisikaupu.
Eelmise kvartaliga võrreldes kasvas sesoonselt ja tööpäevade arvuga korrigeeritud SKP viiendat kvartalit järjest. IV kvartalis oli kasv III kvartaliga võrreldes 2,3%.
Punane joon märgib SKP eelmise aasta sama kvartaliga võrreldesHall joon märgib SKP eelmise kvartaliga võrreldes (sesoonselt ja tööpäevade arvuga korrigeeritud)

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele