"Kui tööjõumaksu suurus on Eesti konkurentsiprobleem, siis tuleb see lahendada," kommenteeris majandus-kommunikatsiooniminister Juhan Parts peaministri arvamust, et maksuvähenduse idee defitsiidis eelarve juures on vaid populism.
"Riigieelarve tasakaalustamise strateegia ei saa olla mingi olemaoleva status quo staatika. See sõltub ennekõike, mis toimub reaalmajanduses ja palju sealt tuleb ka maksutulusid," kommenteeris Parts."Arvan, et maksu kogumine Töötukassa arvele ei elavda majandust, küll teeks seda aga selle sama raha jätmine ettevõtjatele ja inimestele," lisas Parts. Ettevõtjad teeksid sellega tema sõnul investeeringuid ja inimesed rohkem tarbimisotsuseid.
Majanduse elavnemine toob tema hinnangul riigieelarvesse rohkem makse, kui maksude kõrgel hoidmine või mõne uue maksu väljamõtlemine. "Suurusjärgud pole töötuskindlustusmakse puhul ületamatult suured, riik saab maksu langetada nii, et ka riigieelarve on tasakaalus," leidis Parts.
Seotud lood
„Selle asja nimi on populism,“ kommenteeris peaminister Andrus Ansip majandus-kommunikatsiooniminister Juhan Partsi ideed vähendada tööjõumakse 2011. aastal.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.