„Selle asja nimi on populism,“ kommenteeris peaminister Andrus Ansip majandus-kommunikatsiooniminister Juhan Partsi ideed vähendada tööjõumakse 2011. aastal.
„Vastu valimisi võib rääkida igasugu asju. Käesoleva aasta eelarve on defitsiidis, seda veel maksukärbetega suurendada ei ole minu arust võimalik,“ kommenteeris Ansip tänasel pressibriigindul. „Ka minister Partsi erakond on pidanud eelarve tasakaalu nii oluliseks, et on soovinud seda ka põhiseadusse kirjutada. Need hood võivad käia küllalt tihti üles-alla – kulusid suurendada ja neid demonstratiivselt kärpida soovides. Vastu valimisi ei peaks roosamannat lubama."
„Me taastame II sammast, tõstame kaitsekulusid, samal ajal pakume 70 000 tudengile tasuta kõrgharidust. Et samal ajal kaotame maa- ja tööjõumakse. Mille arvelt? Kas Euro tähendab olemasolevatele kroonidele lisaks lisaraha või?,“ täiendas rahandusminister Jürgen Ligi. Tööjõumakse tuleb tema sõnul samas alndada. "Räägime eelarve ülejäägist 2013. aastal. Enne 2012. aastat maksualandustest rääkida ... raske uskuda."
Majandusminister Juhan Parts ütles eile, et sel aastal on kõige tähtsam innustada uusi ettevõtteid ning alandada tööjõu makse. Minister rõhutas, et majanduskeskkonna poole pealt on oluline sel aastal alandada tööjõumakse. „Me peame tegema praegu mõned maksu alandused, selleks et anda signaal, et me suudame Eestis makse alandada ning tõsta sellega konkurentsivõimet,“ kommenteeris Parts.
Parts märkis, kui me langetada makse, siis jääb seeläbi rohkem raha ettevõtetele, tööandjate kätte ja osaliselt inimestele kätte. „Töötuskindlustushüvitist tuleb julgelt alandada 2% võrra, siis jääb rohkem raha tööandja kätte, jääb raha rohkem inimestele, et ta saaks rohkem tarbida,“ täpsustas ta.
Seotud lood
2010. aastal laekus rahandusminister Jürgen Ligi sõnul makse kassapõhiselt 102,7%, mida on on planeeritust 1,6 mld krooni rohkem.
"Kui tööjõumaksu suurus on Eesti konkurentsiprobleem, siis tuleb see lahendada," kommenteeris majandus-kommunikatsiooniminister Juhan Parts peaministri arvamust, et maksuvähenduse idee defitsiidis eelarve juures on vaid populism.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.