Rahandusministeerium viib läbi rahvusvaheliste finantsaruandluse standardite (IFRS) koolituse programmi, mis hõlmab endas kaheksat koolitust perioodil november 2010 kuni mai 2011.
Koolituse eesmärgiks on tervikpildi kujundamine rahvusvahelistest finantsaruandluse standarditest läbi teoreetilise ja praktilise osa.I koolituspäev Üldine raamistik
Koolitus on jagatud neljale päevale, mille jooksul võetakse läbi järgmised teemad:
Üldpõhimõtted, põhiaruanded, lisad, arvestuspõhimõtete ja -hinnangute muudatused, segmendiaruandlus, arvestus- ja esitusvaluuta. Mittefinantsvarad Varud, bioloogilised varad, materiaalne põhivara II koolituspäev
Mittefinantsvarad Immateriaalne põhivara, kinnisvarainvesteeringud, laenukasutuse kulutused, vara väärtuse langus, müügiks hoitavad põhivarad ja lõpetatavad tegevusvaldkonnad Tulud III koolituspäev
Äriühendused, tütar-, sidus- ja ühisettevõtete kajastamine Finantsinstrumendid IV koolituspäev
Finantsinstrumendid Muud valdkonnadEraldised, rendiarvestus, sihtfinantseerimine, edasilükkunud tulumaks, töötajate hüvitised IFRS esmakordne rakendamine Ülevaade uutest IFRS standarditest ja tõlgendustest, mis ei ole veel jõustunud SME IFRS
Koolitajateks on:Ago Vilu (peakoolitaja) – vandeaudiitor, PricewaterhouseCoopers AS
Sander Kallasmaa – vandeaudiitor, Baker Tilly Baltics OÜ
Liina Link - vandeaudiitor, PricewaterhouseCoopers AS
Laile Kaasik - vandeaudiitor, PricewaterhouseCoopers AS
Nele Kaldjärv – vandeaudiitor, KPMG Baltics AS
Indrek Alliksaar – vandeaudiitor, KPMG Baltics AS
Toimumise ajad ja kohad:
IFRS koolitus on nelja päevane koolitus (09.00- 17.00)
22.11-25.11.2010 (Tartu, Dorpat Konverentsikeskus)
06.12-09.12.2010 (Tallinn, Rahvusraamatukogu)
17.01-20.01.2011 (Tallinn, Rahvusraamatukogu)
14.02-17.02.2011 (Tallinn, Rahvusraamatukogu)
14.03-17.03.2011 (Tartu, Dorpat Konverentsikeskus)
11.04-14.04.2011 (Tallinn, Rahvusraamatukogu)
02.05-05-05.2011 (Tallinn, Rahvusraamatukogu)
30.05-02.06.2011 (Tallinn, Rahvusraamatukogu)
Koolitusele saab registreeruda
SIIN.Kuidas registreeruda:
1. Mine saadetud lingil olevasse registreerimiskeskkonda
2. Esmakordselt registreerimisel tuleb luua konto– vali „Registreeru kasutajaks“
Kui koolitusest huvitatu on osalenud Rahandusministeeriumi poolt korraldataval rahvusvaheliste auditeerimise standardite koolitusel, ei ole vaja teist korda kontot luua ning keskkonda saab siseneda olemasolevate paroolidega.
3. Täida väljad.
- Asutuse väljal, kui loetelus puudub teie firma, valige Muu.
- Täitke kindlasti ka kontakttelefoni väli.
- Muu info väljal sisestage kindlasti koolituse eest tasuva ettevõtte nimi ning täpne aadress (tänav, linn, indeks) (näiteks: AS ABC, Tuuliku 5 Tallinn 11111)
- Vajuta nuppu – Saada andmed administraatorite kinnitamiseks
- Administraator kinnitab konto ning saadab teile kasutajatunnuse ja parooli elektrooniliselt. Kuna tegemist on Euroopa Struktuurifondide koolituse registreerimiskeskkonnaga ning tegemist on mõnevõrra keerukama registreerimissüsteemiga, siis palume teil arvestada, et konto loomine võtab teatud aja. Administraator kinnitab kontosid tööpäevadel kell 9.00 kuni 17.00.
4. Kasutajatunnus ja parool saadetakse teile e-kirjaga. Saades kasutajatunnuse tuleb logida sisse leheküljel, kuhu viis teid esialgselt saadetud link.
5. Registreerimiskeskkonnas saab valida IFRS koolitusi, kui ka rahvusvaheliste auditeerimise standardite koolitusi (ISA) juhul kui selle osas huvi on. Palume mitte registreerida teistele registreerimiskeskkonnas olevatele Euroopa Struktuurfondi koolitustele.
6. Parema ülevaate saamiseks soovitame koolituse nimekirja juures koolituste sorteerimiseks vajutada veeru pealkirjal Koolituse kood.
7. Sobiva koolituse leidmisel vajuta rea lõpus olevale Registreeri nupule. Uue lehekülje avanemisel tuleb liikuda leheküljel allapoole, kus tuleb täita väli Registreeritav isik. Salvestamise järgselt olete registreerunud, vastav kinnitus tuleb ka teie e-maili aadressile.
8. Registreerimiskeskkonnas on võimalik nii registreerida kui tühistada registreerimist kuni 20 päeva enne koolitust.
Täiendava info saamiseks palun pöörduge Kristi Erdmani poole (
[email protected], 611 3550).
Koolitus on tasuline (Tallinna IFRS koolituse tasu 915 krooni, Tartu IFRS koolituse tasu 985 krooni), kuid rahandusministeerium soovib rõhutada, et IFRS koolitusel pakutav sisuline programm on osalejatele tasuta.
Koolituste väljatöötamine ning lektorite tasustamine on rahastatud Šveitsi välisfinantseerimise projekti vahenditest. Koolitusest osavõtjatel tuleb tasuda omafinantseeringuna koolitusega kaasnevad tehnilised kulud, st toitlustus ja ruumid. Koolituse sujuvuse tagamiseks ja arvestades väljakujunenud kvaliteediootusi on vajalik, et koolituse korraldaja planeeriks koolitused moel, mis annaks osalejatele parimad võimalused keskenduda sisulistele teemadele. Seetõttu on iga koolituspäev jaotatud loengusessioonideks, mida eristavad 2 kohvipausi ja lõuna.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.