Raamatupidaja.ee lugejate hinnangul on Eesti maksusüsteem tervikuna regressiivne ning ebavõrdsust suurendav.
„Kui rääkida maksudest ja maksude suurusest, siis tuleks ka alati rääkida sellest, kas need maksud on ebavõrdsust suurendavad või vähendavad. Eestis on maksud selgelt ebavõrdsust suurendavad. Riik mitte ei jaga ümber vaid võtab endale,“ leiab raamatupidaja.ee lugeja kommenteerides tööandjate manifesti, milles tehti ettepanek, et sotsiaalmaksu võiks edaspidi tööandja asemel tasuma hakata töövõtja.
Teine kommentaator varjunimega Saagem eurooplasteks märgib, et Eesti maksusüsteem on tervikuna regressiivne - suhtarvudes on vähemkindlustatute maksukoormus kõrgem kui enamkindlustatutel.
„Iga vaese inimese ostukorvis oleva kauba aktsiiside ja käibemaksu tõstmine suurendab regressiivsust. Ei saa kontekstist väljarebituna eraldi vaadelda sotsiaalmaksu, vaid kogu praegune postkommunistlik maksusüsteem vajaks euroopalikuks muutmist,“ kirjutab ta.
Kommentaator Galita nendib, et kui sotsiaalmaksu hakkab maksma töötaja, peab oluliselt ka miinimumpalka tõstma. „Eesti miinimumpalk on nii väike, et sealt ei ole võimalik enam mingeid makse maha arvestada, sest muidu ei lähe selle palga eest enam ükski inimene tööle, ennemini elab toimetulekutoetusest.“
Seotud lood
Eile avaldas tööandjate keskliit oma manifesti aastateks 2011-2015, milles ühe ideena käiakse välja, et sotsiaalmaksu peaks tööandja asemel tasuma töövõtja.
Lühikokkuvõte täna esitletud tööandjate manifestist 2011–15, kus tuuakse mõtteid ja ideid nii riigihalduse ja majanduspoliitika teemal, tööturu, maksunduse, hariduse ja sotsiaalkaitse valdkondades.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.