Majandusraskustes hakati inkassoteenust pidama kullaauguks, sest tööd tundus olevat ja ettevõtte loomine oli lihtne - võlgade välja nõudmiseks pole tarvis isegi litsentsi.
"Olen näinud isegi turvafirmasid, kes osutavad turvateenust, aga seejuures pakuvad ka inkasso teenuseid," sõnas Akord Inkasso juhatuse liige Aleksandr Võgonnoi. Ta lisas, et kuigi seda ei saa tõestada, tundub talle justkui kopeeriksid uued inkassofirmad teiste ettevõtete kodulehtedelt materjali ja teeksid endale uue kodulehe poole tunniga valmis.
Siiski ei kujunenud inkassofirmade käekäik roosiliseks. "Arvati, et nüüd on palju võlgu, et peaks ka palju tööd olema ja raha, aga tegelikult on veidi vastupidi. Firmad vaatavad rangelt krediidipoliitikat üle, antakse vähem krediiti, püütakse hoiduda halbadest klientidest. Sellega on töö maht vähenenud," ütles Incure Inkasso Agentuur OÜ juht Marko Ilves.
Lindorff inkasso juhatuse liikme Kadrian Jaagundi hinnangul annab märku inkassoturu langusest ka see, et mitmed väiksed inkassofirmad on üritanud Lindorffile portfelli maha müüa. "See on tõendus sellele, et neil pikas perspektiivis neil tööd ei ole," ütles Jaagund.
Autor: Rivo Sarapik, Katariina Krjutškova
Seotud lood
Viimaste aastate jooksul on Eestis inkassoturule lisandunud hulga väikseid võlanõudeettevõtteid, kuid juba osal turul tegutsevatel ettevõtetel on probleeme võlgade tasumisega.
Majanduskriisi ajal loodi Eestis juurde 67 uut inkassoteenust osutavat ettevõtet, kuid suuremad inkassofirmad kurdavad, et nende mainet rikuvad teised oskamatud võlanõudjad.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.