Kuigi sigaretid aktsiisikaubana müügimaksuga maksustamisele ei kuulu, nagu Tallinna Linnavalitsus täna teada andis, siis alkoholile ja kütusele müügimaksuvabastus ei laiene, ütles Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Marek Jürgenson.
Raamatupidaja.ee päringu peale, kas müügimaksu alt jäävad sarnaselt sigarettidele aktsiisikaubana välja ka alkohol ning kütus, vastas Jürgenson paljusõnalises e-kirjas viidetega seadusaktidele, et sigarettide müük ei ole tõesti müügimaksuga maksustatav, küll aga ei andnud Jürgenson vastust esitatud küsimusele, mis saab alkoholist ja kütusest.
Nagu viitas Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poliitikakujundamise- ja õigusosakonna juhataja Mait Palts, peaks müügimaksuvabastus, mis tuleneb alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seadusest, sarnaselt sigarettidele laienema kõikidele aktsiisikaupadele, mille maksustamine lähtub aktsiisiseadusest.
Tallinna Ettevõtlusamet Paltsi seisukohta ei jaga.
„Alkohol ja kütus kuuluvad müügimaksuga maksustamisele,” saatis Jürgenson napisõnalise vastuse toimetuse teistkordsele päringule. Palvele selgitada, millest ameti seisukoht lähtub, Jürgnenson ei vastanud.
Seotud lood
Täna läbis Riigikogus esimese lugemise müügi- ja paadimaksu tühistava seaduseelnõu. Riigikogu aseesimees Keit Pentus toonitas oma sõnavõtus, et ei saa leppida olukorraga, kus Tallinna sugune suur omavalitsus läheneb maksuküsimusele nii hoolimatult ja räpakalt.
Nii Euroopa Liidu käibemaksu- kui aktsiisidirektiiviga vastuolus olev müügimaks laguneb praegu küll jupikaupa, kuid selle kogumine tuleks tervikuna ära lõpetada ning juba makstud summad linnalt tagasi küsida, ütles liidu juhatuse esimees Lasse Lehis.
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda sai täna rahandusministeeriumilt kinnitava kirja, et Tallinnas alates juunikuust kehtestatav müügimaks aktsiisikaupadele on vastuolus Euroopa Nõukogu direktiiviga.
Tallinna linnavalitsus pidi nõustuma rahandusminister Jürgen Ligiga, et sigarettidele ei saa müügimaksu rakendada, kuna see ei ole kooskõlas Euroopa Nõukogu direktiiviga aktsiisikaupade maksustamise kohta.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.