Eurokarusell käib juba täie hooga ning paljudel ettevõtjatel on tekkinud küsimusi, kuidas euroks ettevalmistustega alustada.
Angela Mihklimäe, Äripäeva infosüsteemide arendusjuht
Meie viisime ennast kõigepealt kurssi seadustega. Panime paika ettevõttele tähtsad kriteeriumid ehk siis selle, mida peame meie seadustest tulenevalt enda ettevõttes tegema.
Need kriteeriumid panime paika ja siis hakkasime kaardistama tarkvarasid ja infosüsteeme. See töö on nüüd tehtud. Järgmisena seisab ees juba detailsemalt iga asi kaardistada, sest vahel on mõnes kohas mõistlik teha lausa tarkvarauuendus. Näiteks raamatupidamisprogrammi puhul tuleks võib-olla nüüd teha uuendus, muidu me seda teinud ei oleks.
Paljud asjad on veel selgusetud, näiteks maksuametis aruannete esitamisel käis ju täiskroonideks ümardamine. Aga kuidas nüüd eurode puhul käib?
Andres Peets, meelelahutusärimees
Oleme loomulikult alustanud ettevalmistustega. Oleme erinevaid saite jälginud ja end kurssi viinud.
Pingelisemaks muudab see töö kindlasti, hindade puhul, sest paralleelselt kahe nädala jooksul käibivad nii euro kui ka kroon. Aga kassasüsteemid ja operatsioonisüsteemid saab seadistada nii, et nad arvutavad ja väljastavad hindu kahes rahas.
Me peame vaatama hindade ümardamise üle, sest mõned hinnad jäävad komakohtadega, mida pole võimalik kliendile esitada. Kuid kliendile see hinnamuutus ei tohiks tajutav olla, sest need ümardused on vaid sentides. Kui keegi võiks kahtlustada seda, et meie kui kaupmehed ja müüjad tahame hindu krõbedamaks panna, siis nii naiivset soovi ja eesmärki meil pole kunagi olnud. Meie valdkonnas piisab kahest sellisest veast või halvast signaalist turul ja see võib ärile halvasti mõjuda.
Pikemalt loe tänasest Äripäevast või SIIT! SIIN! Sisenemiseks vajaliku päevapileti saad osta
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.