Kui müügimaksu maksustamisperiood algab 1. juunist, siis see on kohalike maksude seadusega vastuolus, ütles Eesti Kaupmeeste Liidu juht Marika Merilai.
"Tõepoolest on kohalike maksude seadusest tulenevalt müügimaksuga maksustamise perioodiks kvartal," tõdes Merilai. Ta lisas, et liit on teinud linnavalitsusele ettepanku, et rakendada müügimaks 1. juulist mitte 1. juunist.
"Kui maksustamiseperioodiks loetakse ühte kuud 1. juunist kuni 30. juunini, siis esimene maksustamisperiood pole kohalike maksude seadusega kooskõlas," märkis Merilai.
Ta ütles, et sellele juhiti tähelepanu ka 1.aprillil saadetud kirjas nii Tallinna Linnavolikogule kui ka Tallinna Ettevõtlusametile.
"Vastuseks teatati 28. aprillil, et muudeti määruse rakendussätteid ja eraldi maksustamiseperioodiks loetakse 1. juunist kuni 30. juunini 2010. aastal," rääkis Merilai.
"Seetõttu leiame, et Tallinna müügimaksu määrus on kohalike maksude seadusega vastuolus ega ole ka sellisel kujul mõistlik. Vastuses on toodud ka see, et Tallinna Linnavolikogu on müügimaksu määruse vastu võtnud ja seetõttu ei ole põhjendatud kuupäeva muutmine," nentis kaupmeeste liidu juht.
"Meie seisukohta toetavad ka Kaubandus-Tööstuskoda, Tööandjate Keskliit, EVEA ja teised," lisas ta.
Ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna ütles, et seadus ei anna õigust müügimaksu kogumise osas teha erandit. "Müügimaks on määratud kohalike maksude seaduse järgi, aga seadus ei anna õigust selle koha pealt erandit teha. Kui Tallinn tahab maksu koguda kuu kaupa, siis selle koha pealt on Tallinna müügimaks ebaseaduslik."
Kärsna tõi välja, et kohalike maksude seadus annab õiguse erandi teha erinevate kaupade osas, aga mitte tähtaja osas.
Autor: Lemmi Kann, Katre Pilvinski
Seotud lood
Kaupluste jaoks, kes osutavad ka e-teenuseid, on müügimaks tehniliselt keeruline pähkel, nentis Fotoluks ASi juhataja Assar Jõepera.
Tallinna Ettevõtlusamet käivitas tänasest müügimaksu infotelefoni, kust saab küsida teavet 1. juunil pealinnas rakenduva müügimaksu kohta, teatas Raepress.
1. juunil kehtima hakkavas müügimaksus on ettevõtte jaoks veel mõningaid lahtisi otsi, kuid pilt hakkab tasapisi selgima, ütles AS Rautakesko juhatuse esimees Alo Ivask.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.