Maksu- ja Tolliamet ning Tallinna Linnavalitsus sõlmisid reedel, 22. jaanuaril koostöömemorandumi, mille eesmärgiks on näidata valmisolekut Tallinna müügimaksu osas halduslepingu sõlmimiseks.
Memorandumist lepiti ka kokku üldine töökorraldus ning funktsioonide jagunemine kahe poole vahel.
Tallinn ja maksuhaldur leppisid kokku, et müügimaksu haldamisel kasutatakse maksimaalselt ära riigi poolt juba välja arendatud infotehnoloogilist funktsionaalsust. Maksu- ja Tolliamet hakkab müügimaksu haldamisel pakkuma Tallinnale teenust maksu deklareerimise ja tasumisega seotud aspektides. Samuti teavitab maksuhaldur maksumaksjaid vigadega ja esitamata maksudeklaratsioonidest.
Maksu- ja Tolliameti poolt pakutav detailne teenuse kirjeldus fikseeritakse sõlmitavas halduslepingus. Töökorralduse organiseerimisega
ja selleks vajalike infotehnoloogiliste eelduste loomisega kaasnevad kulud, ssealhulgas ka kulud, mis tekivad enne halduslepingu sõlmimist, katab Tallinna linn.
Tallinna linna ülesandeks müügimaksu haldamisel jääb maksukohustuslaste nõustamine, müügimaksu deklaratsioonides esitatud andmete kontroll ning müügimaksu määruse rikkujate suhtes karistuste kohaldamine ja vaidemenetluste läbiviimine.
Projekti juhtrühma kuulub kuus liiget - kolm Maksu- ja Tolliameti esindajat ja kolm
Tallinna linna esindajat. Otsuseid võetakse vastu konsensuse alusel ning kogunetakse vastavalt vajadusele, kuid mitte vähem kui üks kord kuus.
Loe koostöömemorandumi teksti
SIIN.
Seotud lood
Maksumaksjate liit läheb müügimaksu kehtestamise asjus õigust nõudma nii Euroopa Komisjonilt kui õiguskantslerilt.
Eesti Kaupmeeste Liit pöördus rahandusministri ja riigikogu koalitsiooni fraktsioonide poole ettepanekuga algatada eelnõu, mis jätaks kohalike maksude nimistust välja müügimaksu.
Eesti Maksumaksjate Liit pöördus rahandusministeeriumi poole, et saada selgitusi müügimaksu rakendamise kohta.
Tallinna linnavalitsuse korralduse eelnõu kohaselt luuakse müügimaksu haldamiseks viis uut ametikohta.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.