Maksu- ja Tolliamet alustas koostöös Alkoholitootjate Liiduga kange alkoholi maksumärgi kampaaniat, tuletamaks meelde, et salaalkohol on ohtlik nii inimeste tervisele kui riigile.
MTA ülesandeks on nii korrektse maksumaksmise tagamine, millega tuuakse raha riigikassasse ja luuakse ettevõtjatele võrsed konkurentsitingimused, kui salakaubandusega võitlemine.
Eelmisel aastal laekus alkoholi aktsiisi 2,4 miljardit krooni, mis on 3,1% reaalselt riigieelarvesse laekunud omatuludest. Salaalkoholi avastas MTA eelmisel aastal kokku ligi 13 200 liitrit, millega hoiti ära kahju 2,2 miljoni krooni ulatuses.
Kampaaniaga juhitakse tähelepanu sellele, et vaid Eesti maksumärgiga kange alkohol on turvaline. “Ühest küljest liigub illegaalse alkoholi tarbimisel raha riigikassast kuritegeliku maailma kätte. Teisest küljest on illegaalse alkoholi tarbimisel kõrgendatud risk tarbija elule ja tervisele. Mäletatavasti põhjustas mõned aastad tagasi illegaalse alkoholi tarbimine Pärnumaal kümnete inimeste surma,” selgitas MTA tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Järg.
Alates märtsist on kasutusel uus täiustatud turvaelementidega maksumärk, millel on ka paremini loetav number. Maksumärgil oleva numbri järgi on võimalik kontrollida ostetava alkoholi õigsust. Seda on võimalik seda teha päringuga läbi Maksu- ja Tolliameti veebilehe aadressil www.emta.ee või saates vastavasisuline SMS-teade numbrile 15980. Mõlemal juhul saab maksumärgi numbri sisestamisel vastuseks, kas pudel on tarbimisse lubatud ning lubatu puhul ka alkoholi toote nimetuse, kanguse ja pudeli mahu. Kõikidest ebakõladest palume teavitada Maksu- ja Tolliametit vihjetelefonil +372 800 4444 või e-postiga
[email protected].
Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aav kutsub inimesi üles aktiivselt maksumärki kontrollima. “Me oleme sellise teenuse loonud, et inimesed end tarbetult ohtu ei seaks ja saaksid alkoholi ostes veenduda, kas tegu on legaalse tootega,” ütles Aav.
Lugupidamisega
Annely Erm
Maksu- ja Tolliamet meediasuhete peaspetsialist6762125, 5184569
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.