Igaüks saab sündides kaasa vara, mida nimetatakse terviseks. Kõik oleneb sellest, kuidas me oma tervisega ümber käime ja kaasaantud vara käsitleme. Inimorganism on keerukas ning kõik elundid ja süsteemid on omavahel seotud. Pidev stress ja ülekoormus võivad viia kroonilise väsimuseni. Organism palub sel juhul abi - olla toeks ühele või teisele elundile ning kaitsta närvisüsteemi. Sellistel juhtudel on ravimtaimedel farmakoloogiliste preparaatide ees vaieldamatud eelised. Samuti asendavad ravimtaimed meditsiinilisi preparaate erinevate valude, viiruste ja põletike korral.Taimetundmine pole salateadus, vastupidi – ravimtaimedest ja nende toimest võiksid kõik midagi teada. Ja mis peamine – neid saab ise korjata, säästad raha ning boonusena lisandub mõnus ja kosutavalt tervislik jalutuskäik looduses.
Tulemas on jahedam periood, mil külmetushaigused intensiivsemalt ründama asuvad. Sel puhul tasub kindasti nina ravimtaimede maailma pista ja sealt endale sobiv abivahend leida. Kui ei ole endal tahtmist, aega ega viitsimist või olete metsa ja põllule lootusetult hiljaks jäänud, siis pakub Kubja Ürditalu laia sortimendiga maarohu- ja terviseteesid. Kubja põllud asuvad Karinul, Järvamaa idapoolses sopis, kus on veel puhast, kaitstud loodust. Kubja Ürditalu teesegud on traditsioonilised Eesti tooted, kokku segatud looduspäraselt kasvatatud ja puhtast loodusest korjatud taimedest. Taimede puhtuse tagab ka see, et kõik õied ja lehed nopitakse käsitsi. Puhtalt põllult nopitud saak kuivatatakse kiiresti ja kadudeta. Iga taime peab kuivatama nõnda, et säiliks tema kõige väärtuslikum osa – toimeained.
Kuidas ravimteesid keeta ja juua?
Sama palju kui retsepte, on ka erinevaid valmistusviise. Jooge ravimteesid just nõnda palju, kui teie organism nõuab. Retseptide juures toodud kogused on soovituslikud keskmised ja klaasitäis ainult mahumõõt. Pool klaasitäit on seega umbes 100 milliliitrit, seda kogust ei pea sugugi jooma klaasist. Joomiseks võtke oma lemmiktass, kuumalt joodava tee puhul kindlasti selline, mis hoiab soojust.
Kubja Ürditalu retseptid erinevate vaevuste puhuks:
Aastasadu on inimesed tervisehädade korral saanud abi ravimtaimedest. Meie ei ole mingi erand, loodusande on kasutanud kõik rahvad. Muidu ei oleks nad lihtsalt ellu jäänud. Aegade jooksul talletatud tarkus maarohtude headest omadustest kulub ära tänagi. sisaldab peale kummeli- ja angervaksaõie veel iisopi- ja hiidiisopiürti. Hiidiisop annab teele mõnusa aniisimaitse. Sobib igapäevaseks joogiteeks, aga ka kerge külmetuse korral. on kokku segatud nurmenuku õitest, piparmündi lehtedest, peenestatud kibuvitsamarjadest, kibuvitsa õitest ja hiidiisopi ürdist. Vitamiinirikkale segule annavad huvitava maitse münt ja hiidiisop. sisaldab peale nimitaime koguni kolme hõrku lisandit: vürtsbasiilikut, hiidiisopit ja mesiputke. Seda segu sobib juua ka külmetuse korral – nii saialill kui basiilik on tuntud bakterivastase toimega. Basiiliku eeterõlid mõjuvad antimikroobselt ja põletikuvastaselt, taim on ka krambivastase ja seedimist soodustava toimega. - üks värske nurmenukuleht katab inimese päevase C-vitamiini vajaduse. Noored mahedamaitselised lehed sobivad hästi kevadisse salatisse. Teeks korjatakse õisi harilikult koos õietuppedega. Õhukese kihina kuivavad nurmenukuõied hästi ka tavalises toatemperatuuris, ainult otsene päikesepaiste pleegitab nad inetuks.
Maarohutee kummeliga
Maarohutee nurmenukuga
Maarohutee saialillega
Nurmenukk
Autor: Meelike Tammemägi
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.