• 24.07.07, 01:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Puhkust saab vaid käimasoleva tööaasta eest

•• Minu tööaasta on 21. detsember 2006 kuni 20. detsember 2007. Puhkust selle eest sain juunis täies ulatuses. Novembris 2007, kohe pärast rasedus- ja sünnituspuhkust sooviksin puhkuseseaduse § 16 p 1 kohaselt uut puhkust. Tööandja väidab, et mul ei ole selleks õigust. Kuidas selle asjaga tegelikult on?
Tööandjal on õigus. Puhkuseseaduse § 16 p 1 kohaselt peab küll tööandja andma puhkust naisele vahetult enne ja pärast rasedus- ja sünnituspuhkust või vahetult pärast lapsehoolduspuhkust, kuid samas seaduses on ka üldnõue – puhkust antakse tööaasta eest. Kui töötaja on juba oma käimasoleva tööaasta puhkuse saanud, ei saa ta seda sama tööaasta jooksul teist korda nõuda. Küsijal oli õigus kõnealuse sätte alusel jätta juunis puhkamata ja nõuda puhkust novembris pärast rasedus- ja sünnituspuhkust.
Nüüd saab ta puhkust taotleda alles pärast uue tööaasta algust. Seejuures peab arvestama, et lapsehoolduspuhkuse aega tööaasta hulka ei arvata ning küsijal tuleb veel pärast lapsehoolduspuhkustki ligikaudu üks kuu töötada, et tasa töötada käesoleva tööaasta puhkus.
Allikas Eesti Päevaleht 
Autor: Helve Toomla

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele