Sektoris oli 2020. aastal 1272 töötajat ja nende arv kasvas aastaga 89 inimese võrra. Viie aastaga on töötajate arv sektoris kasvanud 373 inimese võrra. Viimased kolm aastat on töötajate arvu kasv püsinud üsna ühesugusel tasemel. Keskmiselt oli eelmisel aastal ühes ettevõttes 5,3 töötajat.
Äripäeva Infopank küsitles augusti keskel raamatupidamise sektori ettevõtete juhte, et uurida ettevõtete lähema kuue kuu väljavaateid. Küsitluses osales 22 juhti.
Eesti raamatupidamisteenuste turul Pareto 80/20 printsiip ei kehti. Äripäeva eelmise koroonaraporti andmetel teevad 10 suuremat tegijat kõigest 24% turumahust (2020 aasta teise kvartali andmed).
Äripäeva infopanga II kvartali konkurentsiraportist selguvad kvartali suurima käibe teinud ettevõtted ning need, kel käive kõige rohkem kahanes. Raport toob ära ka suurimate maksuvõlgadega raamatupidamisettevõtted.
Raamatupidamisbüroodele on viimane aasta kulgenud erinevalt, sõltuvalt kliendibaasist ja senisest töökorraldusest. Mõned bürood kahanesid ja mõned kasvasid, suur osa jäi siiski enamvähem samale tasemele. Võitjatena tulevad sellest keerulisest ajast välja need, kes suudavad oma tööd efektiivsemaks ümber korraldada ning ühtlasi hoida ka oma töötajaid ja kliente.
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.