IT-ekspert: AI teeb petukirjad nii heaks, nagu oleks kirjutanud inimene
Tänu tehisaru kasutamisele on eestikeelsed õngitsuskirjad läinud nii heaks, jättes mulje, et selle on kirjutanud eestlane, ütles IT-ettevõtte Uptime'i tehnoloogiajuht Raimo Seero.
Uptime’i tehnoloogiajuht Raimo Seero Foto: Erakogu
Seero rääkis Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis lähemalt, et õngitsuskirjaga võidakse võtta kontroll arvuti üle ja seeläbi jätta omanik ilma varata. Seero selgitas lähemalt, mis aitab siiski õngitsuskirja välja sõeluda.
Sise- ja välisaudit, mida peetakse tõhusaks viisiks pettuste avastamisel, suudab leida tegelikult ainult vastavalt 14% ja 3% pettustest. Üks probleem, millega audiitorid silmitsi seisavad on nö nõela otsimine heinakuhjast - pettuse leidmine tuhandete õigete kannete hulgast.
Teedeehitusfirma Verston on tehisarust endale teinud abimehe, kes teab kogu ettevõtte tausta. Kui näiteks valideerida strateegilisi tegevusi, on treenitud AIga tunduvalt lihtsam – ei pea hakkama otsast peale infot sisse söötma, selgitab ettevõtte finantsjuht Jarmo Liiver.
Näiteks tehisintellektil põhinev juturobot lihtsustab ja tõhustab protsesse tööstuses ning üha enam kasutavad AI-d ka finantsasutused. Samas kaasnevad AI-ga tõsised riskid ja muu hulgas küsimus, kellel on lõplik vastutus tehisaru kasutades.
Saatesarjas „Digitark äri” oleme rääkinud e-arvetest ja e-kaubanduse raamatupidamisest, innovatsioonist, targast tööst ja tehnoloogiatest, tehisarust, digitaliseerimisest ja automatiseerimiset ning ka pöördelistest muutustest raamatupidamise äris ja finantsspetsialistide töös. Oled kuulanud kõiki viimase aasta saateid või on sul lausa lemmikuid, keda nüüd uuesti kuulata?
HRX on pereettevõtte taustaga rahvusvaheline logistikaettevõte, mis teenindab aastas enam kui 5000 klienti ning toimetab kohale üle 400 000 saadetise kogu Euroopas.