Käibemaksu süsteemil on mitmeid tõlgendusviise ja erijuhtusid ning ohtralt ohukohti, kus ka vilunumad raamatupidajad eksida võivad.
- Koolitusel kuulevad ka kõige suurema kogemustepagasiga inimesed midagi uut ja kasulikku. Foto: Eiko Kink
Aastad 2020, 2021 ja 2022 on toonud käibemaksuseadusesse palju muudatusi, mis puudutavad erinevaid rahvusvahelisi tehinguid. Lisaks juba natuke rohkem tuttavaks saanud aheltehingute ja nõudmiseni varu teemadele on kaugmüügi reeglite muutmine 2021. aastal üks oluline suunamuutus kogu Euroopa Liidus. Sama aasta tõi meile veel impordi ja piiriüleste teenuste maksustamise muutused, mille kasulikke nippe on hea teada.
2022. aasta tõi kaasa uusi muudatusi, mis osaliselt tegid maksumaksjate elu lihtsamaks, kuid millega kaasnes paljudes valdkondades seniste aluspõhimõtete muutus.
Koolitusel jagame näpunäiteid ja parimat praktikat nii piiriüleste kui ka Eesti-siseste tehingute kohta. Lisaks vaadatakse koolituse käigus läbi saabuvad muudatused.
Äripäeva Akadeemia koostöös tuntud maksunõustaja ja käibemaksuraamatu autori Tõnis Ellinguga korraldab algusega oktoober 2023 koolitust "
Äripäeva käibemaksukool", et saaksid teadmised uutest maksumuudatustest ja väldiksid seeläbi käibemaksuriske.
4-päevase koolituse käigus vaadatakse läbi kõik erinevad käibemaksu käsitlused, seaduse tõlgendusviisid, erijuhud ning kohad, kus suur osa raamatupidajad kipuvad eksima.
1. päev: Käibemaksukohustus ning kauba ja teenuse käive
2. päev: Maksustatav väärtus, maksuvaba käive ja sisendkäibemaksu mahaarvamine
3. päev: Kinnisasja käibemaksuga maksustamine
4. päev: Rahvusvahelised tehingud ja käibemaksu eriskeemid
Käibemaksukooli koolituspäevi on võimalik ka eraldi osta.
Tõnis Elling annab osalejatele omapoolse garantii, et tema koolitustel kuulevad ka kõige suurema kogemustepagasiga inimesed alati midagi uut ja kasulikku!
Lisainfo ja registreerimine
SIIN.
Seotud lood
Maksuekspert Tõnis Elling selgitab Euroopa Kohtu hiljutist lahendit, kus analüüsiti, kas renoveeritud korter on maksuvaba käive või tuleb renoveeritud korterit maksustada ikkagi kui uusehitist, isegi kui liikmesriigi seadus ei sätesta renoveeritud korteri mõistet.
Tõnis Elling analüüsib Euroopa Kohtu lahendit käibemaksumenetluse aegumise peatumise teemal.
Maksuekspert Tõnis Elling tutvustab Euroopa Kohtu kaasust, kus analüüsiti püsiva tegevuskoha tekkimist käibemaksu tähenduses, kui teenust pakutakse vaid ühele kliendile.
Tõnis Elling käsitleb Euroopa Kohtu kaasust, kus Belgias asuv tisleri- ja klaasimistöödega tegelev äriühing CEZAM esitas siseriiklikule kohtule kaebuse maksuhalduri trahviotsuse peale.
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.