"Ärikeeld ei ole hea sõna. See tekitab pahameelt, kuna meil on liberaalne ärikeskkond," sõnas maksejõuetuse teenistuse juht Signe Viimsalu (paremal). Tema kõrval on teenistuse järelevalve ekspert Ivar Kangro. Foto: Andras Kralla
„Võib-olla see korrastaks natuke meie ettevõtlusmaailma, sest praegu tundub, et väga lihtne on ettevõtet maha jätta,“ lausus maksejõuetuse teenistuse järelevalve ekspert Terje Kriiseman täna toimunud pressikonverentsil. „Võib-olla ei saada alati aru, kuidas ettevõtet peaks vastutustundlikult juhtima. Et ei saa ettevõtet kohelda nagu oma rahakotti.“
Pankrotihaldurid pole nõus väitega, nagu oleks neil korraga käsil isegi üle 100 kohtumenetluse, aga haldurite koda pole nõus avaldama nende tegelikku töökoormust.
Lahmiv ja pealiskaudne probleemide käsitlus on väga kahjulik ja laastab koostööd maksejõuetuse teenistusega, kirjutab kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja kantsler Helen Rives vastulauses raamatupidaja.ee eilses artiklis kõlanud kriitikale.
Sellise ülevaate andis pankrotihaldurile Kersti Vilbo, kes mõisteti süüdi kohtutäiturina ning hiljem Vinni valla juristina toime pandud kuritegude eest.
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.