UUS: Kas sinust võib saada iseseisva otsustuspädevusega töötaja?
Homme jõustub töölepinguseaduse muudatus, millega tekib uus töövorm ja mõiste “iseseisva otsustuspädevusega töötaja”. Mida muudatus tähendab ja keda see puudutab, selgitab advokaadibüroo Hedman vandeadvokaat Andres Kivi.
Iseseisva otsustuspädevusega töötaja mõiste toob töösuhetesse senisest oluliselt suurema paindlikkuse ning aitab leida tasakaalu paindlikkuse ja tööohutuse vahel. “Seni on töölepinguseadus eeldanud töötajalt töö tegemist kindlatel kellaaegadel. Iseseisva otsustuspädevusega töötaja saab aga vabalt valida, millal ta tööülesandeid täidab ning tema puhul ei kehti ka enamik tööaja piiranguid,” selgitas Kivi.
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.