Kuni kümne korteriomandiga korteriühistu ei pea küll aga võib valida endale juhatust. Ilma juhatuseta juhivad ja esindavad kõik korteriomanikud korteriühistut ühiselt (korteriomandi- ja korteriühistu seadus, KrtS § 24 lg 3 ja 4).
- Sisekaitseakadeemia finantskolledži maksuarvestuse õppejõud Maret Güldenkoh Foto: Raul Mee
Üldkoosoleku pädevuses on valida korteriühistule juhatus - korteriühistu juhtorgan, kes juhib ja esindab korteriühistut (KrtS § 24 lg 1). Juhatus võib koosneda ühest kuni kolmest liikmest. Põhikirjaga on võimalik juhatuse liikmete arvu muuta (KrtS § 24 lg 2). Juhatuse liikmeks saab olla vaid teovõimeline füüsiline isik (mittetulundusühingute seadus, MTÜS § 26 lg 2), kes on selleks andnud nõusoleku (MTÜS § 28 lg 1). Juhatusel on korteriühistu esindusõigus.
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.