Ei ole mingi uudis, et osad ettevõtjad ei esita majandusaasta aruandeid ja seda mitmeid aastaid järjest. Kui aga uurida, miks see nii on, siis selguvad põhjused, mis on üllatavad ja ootamatud. Vaatame selles artiklis neid põhjusi lähemalt.
Äriseadustik ütleb, et äriregister võib sellisel juhul määrata trahvi (äriseadustik, ÄS § 71 lg 1 ja 2) või saadab ettevõtjale hoiatuse esitada majandusaasta aruanne kuue kuu jooksul (ÄS § 60 lg 1). Kui ettevõtja eirab seda hoiatust ega anna äriregistrile teada mõjuvatest põhjustest, mis takistavad aruande esitamist, võib äriregister “avaldada väljaandes Ametlikud Teadaanded teate majandusaasta aruande esitamata jätmise kohta ettenähtud aja jooksul ning kutsuda äriühingu võlausaldajaid üles teatama oma nõuetest äriühingu vastu ja taotlema likvideerimismenetluse läbiviimist kuue kuu jooksul, alates teate avaldamisest koos hoiatusega, et vastasel korral võidakse äriühing registrist kustutada likvideerimismenetluseta” (ÄS § 61 lg 2).
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.