Kuigi juba 1. jaanuarist 2011 on äriseadustiku (edaspidi ÄS) § 1401 järgi lubatud osaühing moodustada ka nii, et asutamisel ei ole vaja osakapitali sissemakset teha, tekivad praktikas jätkuvalt küsimused just raamatupidamiskannete kohta.

- Tartu Ülikooli majandusteaduskonna lektor Juta Tikk Foto: Meeli Küttim
Raamatupidamiskannete tegemisel on abiks finantsarvestuse üldtunnustatud printsiipide tundmine ja nende rakendamise oskus. Alusprintsiibid on esitatud raamatupidamise seaduses, RTJ 1 „Raamatupidamise aastaaruande koostamise üldpõhimõtted” ja erialakirjanduses. Kahjuks alahinnatakse või ignoreeritakse tihti alusprintsiipide tähtsust ja rolli arvestuspraktikas, ei vaevuta neid mõtestama, selgeks tegema ja järgima.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.