Kohustiste kajastamine on Eesti finantsaruandluse standardis suhteliselt vähe reguleeritud, kuid majandusüksuse jätkusuutlikkuse seisukohalt on tegemist olulise valdkonnaga. Finantsseisundi aruandes on lühiajalised kohustised struktureeritud üsna detailselt.
- Tartu Ülikooli majandusteaduskonna lektor Juta Tikk Foto: Meeli Küttim
Analüüsides kohustiste struktuuri majandusüksuste aruannete põhjal, äratab tähelepanu eraldiste väike osakaal, st eraldisi moodustatakse suhteliselt harva. Mõte, et äkki eraldisi lihtsalt ei moodustata, kuigi vajadus on olemas, ongi selle artikli kirjutamise põhjuseks. Osaliselt, kuigi teisest rakursist, on seda teemat juba käsitletud (vt RP nr 136, lk 15–18), kuid teema aktuaalsust suurendab koroonaviirusest põhjustatud hektiline majandussituatsioon.
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.