Paljud maksukahju tekitanud inimesed ei taha põhimõtteliselt riigile makse tasuda, mis tähendab, et neid tuleb karmilt kohelda, ütleb maksuametit ligi kolm kuud juhtinud Madis Jääger.
- "Meile on oluline, et toetusi ei saaks valed isikud, näiteks maksupetturid või kes teadlikult hoiduvad maksudest kõrvale," lausus maksu- ja tolliameti värske juht Madis Jääger. Foto: Liis Treimann
"Me teame, kus meie riskid on, kus on maksuaugud. Me näeme, kes on need isikud, nii juriidilised kui ka füüsilised. Saame defineerida maksukahju. See on ligi 215–220 miljonit eurot. Nendega me tegeleme. Kui läheme nende indiviidide põhiseks, kes ei oska makse maksta või kes ei taha makse maksta, siis neid me aitame," rääkis Jääger.
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.