• 09.03.21, 07:00

Kaugtöö on tulnud, et jääda. Ent regulatsioonid selles on nagu Metsik Lääs

Mullune suurim, peaaegu kõiki ettevõtteid puudutav muudatus tööturul oli kaugtöö, mille regulatsioonid töölepinguseaduses on aga sisuliselt olematud. Kuidas korraldada kaugtööd tööandja ja töövõtja vahel vaidlusi tekitamata ning millistele olulisematele küsimustele peaks tähelepanu pöörama, rääkis Äripäeva raadios advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Klen Laus.
Advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Klen Laus.
  • Advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Klen Laus. Foto: Liis Treimann
Palju on räägitud sellest, kas töölepinguseadus ja tööõigus tervikuna vajaks põhjalikumat kaasaajastamist ning sellega on Laus igati päri. „Töösuhted on pidevas muutumises ja tänaseks üle 10 aasta vana töölepinguseadus on kohati iganenud. Töösuhetele tuleks läheneda seniselt veelgi paindlikumalt ja kõige ilmekam näide muudatuste vajalikkusest ongi kaugtööga tekkinud küsimused. Kaugtöö oli meil olemas ka varasemalt, aga mullu kevadest on see plahvatuslikult kasvanud ning paljud tööandjad, kes seni kahtlesid, kas töötajat usaldada kaugtööle, pandi sundolukorda. Ja praktika näitab, et kaugtöö või selle hübriid kontori ja kaugtöö segunemise näol on tulnud, et jääda.”

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.03.25, 08:52
Finantsküsimused, millega tasub kindlasti raamatupidaja poole pöörduda
Iga ettevõtja jaoks on oluline, et tema finantsandmed oleksid õigesti kajastatud ja vastaksid seadusandlusele, aga see pole sugugi ainus, kuidas hea raamatupidaja oma klienti aidata saab. Raamatupidamisbüroo K&R Äriteenused OÜ juht Karin Buström nendib, et küsimusi tekib nii seoses erinevate kulude, seadusemuudatuste kui ka ettevõtte rahavoogude haldamisega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele