COVID-19 pandeemia on majandusüksuste juhtidele tekitanud keerulise olukorra, sest müügitulu olulise vähenemisega kaasneb paratamatult tasumata laenude ja muude kohustiste kuhjumine, st tekivad likviidsusprobleemid.

- Juta Tikk kirjutab maksevõime juhtimisest Foto: Meeli Küttim
Termin „likviidsus” on kahetähenduslik. Likviidsus on võime vara kiiresti ja võimalikult väikeste kulutustega raha või muu likviidse vara vastu vahetada. Likviidsus on ka majandusüksuse võime täita olemasolevaid ja uusi kohustisi, st maksevõime. Eeltoodust tulenevalt eristataksegi nii varade kui ka kohustiste likviidsust. Likviidsete varade all mõistetakse kõiki varasid, mida saab kiirelt rahaks muuta ja kasutusele võtta, kaotamata sealjuures oluliselt nende väärtust. Kõige likviidsem vara on raha, seejärel hoiused, lühiajalised väärtpaberid, nõuded ostjate vastu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.