Olukorras kus töötaja on jätnud kohustused täitmata ja kohtutäitur on arestinud tema varana sissetuleku, on tööandja ülesandeks arestimisaktiga kaasnevaid toiminguid täita. Kui kohtutäiturid saavad võlgade summalt teenustasu võtta, siis raamatupidajad peavad lisatöö oma taskust kinni maksma või kliendilt sisse nõudma.

- FMJ raamatupidamisteenuste tegevjuht Kaie Moisa soovib alustada avalikku diskussiooni ja leida töötajate võlgade halduseks parema lahenduse. Foto: Erakogu
Praktikas näeb protsess välja järgnev – kohtutäitur saadab e-maili tööandjale, kes peab väljastama tööandja kohta informatsiooni, tegema palgast vastavad kinnipidamised ning sooritama ülekande kohtutäituri kontole. Juhul kui töötajal on rohkem kui üks võlgnevus, tuleb ka kandeid ja kinnipidamisi rohkem teha.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.