Jurist Ero Liiv annab ülevaate raamatupidamisega seotud muudatustest õigusaktides
Tähtsam osa nimetatud perioodi õigusloomest seostus eriolukorrast tingitud vajadusega rakendada mitmesuguseid meetmeid majandusele kahjuliku mõju leevendamiseks – vastu võeti nn kobarseadus (SE 169), samuti hulk rakenduslikke täitevvõimu akte. Rahandust ja raamatupidamist reguleerivatest õigusaktidest muudeti mitut maksuseadust.
Artiklis on esitatud 2020. aasta märtsis Riigi Teatajas I avaldatud raamatupidamisega seotud õigusaktide muudatused. Eelkõige puudutas õigusloome nimetatud perioodil Vabariigi Valitsuse poolt Eesti Vabariigi haldusterritooriumil 12. märtsil välja kuulutatud eriolukorra meetmete rakendamist.
Artiklis on esitatud veebruaris 2020 Riigi Teatajas I avaldatud raamatupidamisega seotud õigusaktide muudatused ja Riigi Teatajas II ilmunud Eesti Vabariigi ja Guernsey vahelise tulumaksudega topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise ja maksupettuste tõkestamise lepingu ratifitseerimise seadus.
Artiklis on toodud detsembris 2019 Riigi Teatajas I avaldatud raamatupidamisega seotud õigusaktide muudatused. Seekord saame anda ülevaate nii Riigikogus vastu võetud seadustest kui ka Vabariigi Valitsuse ja rahandusministri määrustest.
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.