• 24.03.20, 13:44

Kuidas veebikoolitusest maksimumi võtta?

Eriolukorra sunnil kolis sarnaselt paljudele teistele ettevõtete Raamatupidaja.ee oma koolitused veebikeskkonda. Algul tundus selline lahendus hirmuäratavana, kuid peale pidžaamas hommikukohviga katsetamist jõudsin selgusele, et tegelikult päris mõnus lahendus. Jagan oma kogemust ja nippe seoses online koolitusega.
Marianne Lõhmus, Raamatupidaja.ee ärijuht
  • Marianne Lõhmus, Raamatupidaja.ee ärijuht
1. Ole varajane
Vältimaks enda ebamugavasse olukorda panemist, soovitan minna koolituskeskkonda pigem varem, kui hiljem. Eriti kui lähed miki-hiire pidžaamas ning kodukontorile kohaselt uniste silmade ja soenguga. Kui Sa pole igapäevane keskkonna kasutaja, ei pruugi Sa kohe teada, kuidas vaigistada mikker või sulgeda kaamera, seega anna endale aega keskkonnaga kohaneda ja õiged nupud selgeks saada. Kindlasti uuri välja, kuidas vaigistada oma mikrofon (mute), et sa enese teadmata kõigi osalejate kuuldeulatuses telefonikõnele ei vastaks või lastega matemaatika koduõppest rääkima hakkaks.
2. Piira segajaid, tee märkmeid
Koolitus toimib mõistliku ajagraafiku alusel, mis tähendab, et sul on võimalus pauside ajal kohvi tuua, telefonile vastata, põletavad e-mailid üle vaadata ja muu sarnasega tegeleda. Kui silmside koolitajaga puudub on oluliselt kergem kusagile veebi uudiseid sirvima minna, kellegagi vestlema jääda või muudesse toimetustesse end unustada. Eesmärk on siiski õppida, seega mida vähem segavad hääli ja teavitusi su arvuti teeb, seda rohkem omandad sina. Üks hea viis olulise talletamiseks on märkmeid teha - minu puhul mõjub väga hästi! Kasutan asjade üles kirjutamist ka raamatute lugemisel, kuna mälu pole minu kõige tugevam külg.
3. Küsi, kui Sa aru ei saa!
Koolitaja on olemas selle jaoks, et sind aidata ja sulle teema selgeks õpetada. Kui midagi jääb arusaamatuks küsi. Võid tõsta käe (selline funktsioon on olemas) ja oodata, kuni koolitaja annab sulle võimaluse küsimus esitada või kirjutada oma küsimuse vestlusaknasse. Küsimuse saad esitada kõigile nähtavana aga ka privaatselt koolitajale. Häbeneda pole miskit, ükski teine osaleja sind kurja pilguga vaadata ei saa.
Kui nüüd laiemalt mõtlema hakata, siis online koolitus aitab viiruse leviku piiramisel, kuid hoiab osalejale kokku sõidu-, parkimise- ja ajakulu. Osaleda saad igast Eestimaa otsast või lausa välismaalt, seega asukoht ei ole enam määrav. Lisaks ei pea Sa muretsema mida selga panna, kaasa võtta või kus lõunat süüa.
PS! Online koolitus sobib ka introverdile - keegi ei istu sulle liiga lähedale või haara kogemata sinu pastapliiatsit. Sa ei pea end avalikult tutvustama või koolitaja küsimustele vastama.
Ei kõlagi nii hirmsalt eks?
Vaata, milliseid koolitusi Äripäeva Akadeemia koos Raamatupidaja.ee-ga sel kevadel pakub:
27. märts: Maksuarvestus raamatupidajatele – Aule Kindsigo
9. aprill: Andmehaldus ja -analüüs Excelis raamatupidajatele – Silver Toompalu
17. aprill: Töötasud ja ettevõtte tulumaks – Aule Kindsigo
13. mai – 13. august: Äripäeva Käibemaksukool – Tõnis Elling

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele