Koolitus toimib mõistliku ajagraafiku alusel, mis tähendab, et sul on võimalus pauside ajal kohvi tuua, telefonile vastata, põletavad e-mailid üle vaadata ja muu sarnasega tegeleda. Kui silmside koolitajaga puudub on oluliselt kergem kusagile veebi uudiseid sirvima minna, kellegagi vestlema jääda või muudesse toimetustesse end unustada. Eesmärk on siiski õppida, seega mida vähem segavad hääli ja teavitusi su arvuti teeb, seda rohkem omandad sina. Üks hea viis olulise talletamiseks on märkmeid teha - minu puhul mõjub väga hästi! Kasutan asjade üles kirjutamist ka raamatute lugemisel, kuna mälu pole minu kõige tugevam külg.
3. Küsi, kui Sa aru ei saa!
Koolitaja on olemas selle jaoks, et sind aidata ja sulle teema selgeks õpetada. Kui midagi jääb arusaamatuks küsi. Võid tõsta käe (selline funktsioon on olemas) ja oodata, kuni koolitaja annab sulle võimaluse küsimus esitada või kirjutada oma küsimuse vestlusaknasse. Küsimuse saad esitada kõigile nähtavana aga ka privaatselt koolitajale. Häbeneda pole miskit, ükski teine osaleja sind kurja pilguga vaadata ei saa.
Kui nüüd laiemalt mõtlema hakata, siis online koolitus aitab viiruse leviku piiramisel, kuid hoiab osalejale kokku sõidu-, parkimise- ja ajakulu. Osaleda saad igast Eestimaa otsast või lausa välismaalt, seega asukoht ei ole enam määrav. Lisaks ei pea Sa muretsema mida selga panna, kaasa võtta või kus lõunat süüa.
PS! Online koolitus sobib ka introverdile - keegi ei istu sulle liiga lähedale või haara kogemata sinu pastapliiatsit. Sa ei pea end avalikult tutvustama või koolitaja küsimustele vastama.
Ei kõlagi nii hirmsalt eks?
Vaata, milliseid koolitusi Äripäeva Akadeemia koos Raamatupidaja.ee-ga sel kevadel pakub: