• 15.01.20, 07:54

Sagenenud on töökiusamisega seotud töövaidlused

Viimastel aastatel on sagenenud töövaidlused, kus muu hulgas on tõstatatud töökiusamise teema. Vaidlusi sel teemal on olnud nii töövaidluskomisjonis kui ka kohtutes. Teemat on arutatud juba ka Riigikohtus, mis andis selles küsimuses hinnangu 6. juuni 2019. aasta otsuses haldusasjas nr 3-17-842.
Sagenenud on töökiusamisega seotud töövaidlused
  • Foto: Unsplash
Tähelepanu väärivad aga kõik viimasel aastal otsuseni jõudnud töövaidlusasjad, sest selguma hakkavad töövaidlusorganite seisukohad, milliseid tõendeid on vaja töökiusamise tõendamiseks ja tuvastamiseks ning millistel juhtudel see sisuliselt võimalik ei ole.

Seotud lood

Uudised
  • 30.05.19, 09:00
Müüdid ja toimetulek psühhosotsiaalsete ohuteguritega
Psühhosotsiaalsete ohutegurite koolitustel ja töörühmade aruteludel on olnud eri arvamusi seda tüüpi riskide hindamise ja toimetuleku taktikate kohta riskide maandamiseks. Müüdid ja tõlgendused tööandja uuest kohustusest on hoogustunud pärast 1. jaanuaril jõustunud töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muudatust.
Uudised
  • 13.05.19, 10:36
Millal saab töökiusu eest hüvitist nõuda?
Mis vahe on töökiusul, ahistamisel ja töövägivallal? Mis juhtudel tekib töötajal õigus hüvitisele ja kui suurt hüvitist saab nõuda?
Uudised
  • 23.02.19, 10:00
Tööstress - kuidas seda ära tunda?
2015. aastal Statistikaameti poolt läbi viidud Eesti tööelu-uuringus nimetati peamiste tööst tingitud vaimsete probleemidena kurnatust, närvilisust, tööd häirivat stressi ja masendust.
Uudised
  • 31.01.18, 09:30
Kui kroonilisest konfliktist saab töökiusamine
Krooniline konflikt kasvab töökiusuks, kui alandav ja vaenulik käitumine (mida tajuvad sellisena nii kiusatu kui ka pealtvaatajad) kordub ning on pikaajaline (st on kestnud mõne kuu) ja kui kannatanul pole võimalik end selle eest kaitsta
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele