2017. aastal esitati Eestis 11 saneerimisavaldust ja 421 pankrotiavaldust.
Janno Järve kirjutab raportis „Eesti ühingute statistiline ülevaade“, et puuduvad kergelt töödeldavad andmed selle kohta, millega saneerimismenetlused lõppesid. „Saneerimised on küllaltki tihedalt seotud majandustsükliga: kui 2009. aastal alustati 92 saneerimismenetlust, siis 2017. aastaks oli see näitaja langenud 11-ni. Lõpetatud järelevalvemenetluste arv on kättesaadav alates 2014. aastast (pärast sellekohast seadusemuudatust) ja ulatus 2017. aastal 9-ni. Ühtlasi paistab, et lõpetatud järelevalvemenetluste arv kõigub aastati päris palju, aga kuna tegemist on suhteliselt harva nähtusega, siis on see ka ootuspärane.“
Seotud lood
Harju Maakohus kuulutas 18. novembril 2016 välja Rene Kuulmanni pankroti. Maksu- ja Tolliamet (MTA) koostas Kuulmannile 24. novembril 2016 intressinõude, mille kohaselt on Kuulmanni tasumata maksusummadelt arvestatud intress kokku 1 700 773 eurot 22 senti.
Justiitsministeeriumis on valminud pankrotiseaduse muudatuste väljatöötamise kavatsus, millega soovitakse lahendada mitmeid pankrotiõigusega seonduvaid probleeme. Näiteks plaanitakse luua maksejõuetusinstituut, täpsustada pankrotiavalduse esitamise aega, tagada kohtunike suurem spetsialiseerumine maksejõuetuse asjadele ning laiendada pankrotiavalduse esitamise kohustust osanikele ja nõukogu liikmetele.
Kuidas saame oma palga kätte, kui ettevõte likvideeritakse, selgitab Tööinspektsiooni nõustamisjurist Elnara Nadžafova.
Loe, mida peaks teadma maksuvõlgade pärandamisest ja võimalikust ootamatust maksukohustusest.
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.