• 21.11.19, 09:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ülevaade IFRS muudatustest

Käesoleval aastal jõustus üks uus rahvusvaheline finantsaruandluse standard ja mitmeid väiksemaid muudatusi olemasolevates standardites ja tõlgendustes. Alljärgnevalt on neist välja toodud olulisemad, mis võivad mõjutada suuremat hulka ettevõtteid.
PwC Eesti vandeaudiitor Liis Kohal
  • PwC Eesti vandeaudiitor Liis Kohal Foto: PwC

Uus standard IFRS 16 „Rendilepingud“

Seotud lood

Uudised
  • 25.09.19, 09:00
Rendilepingute kajastus rentniku raamatupidamises
Rendilepingute kajastamine rentniku raamatupidamises oleneb sellest, kas tegemist on kasutus- või kapitalirendiga. Kasutusrendi ja kapitalirendi eristamine võib rentniku jaoks keeruliseks osutuda, seepärast selgitame nende erinevusi ja proovime lihtsustada rendilepingute klassifitseerimist.
Uudised
  • 07.08.19, 09:00
Arvepidamises ja rahastamises peab tulevikus avama rohkem keskkonnasäästlikkuse aspekti
Kapitaliturgude liidu arendamise kõrvaleesmärk on muuta rahastamine rohkem keskkonna ja jätkusuutlikkusega arvestavaks. Mida Euroopa Komisjon selleks teha kavatseb?
Uudised
  • 18.06.19, 08:00
Garantiieraldised, nende moodustamise alused ja kajastamine
Rahvusvaheliselt tunnustatud alusprintsiibid loovad raamatupidamise aruannete koostamise metoodilise raamistiku. Muuhulgas rõhutatakse kulude ja kohustiste ettevaatliku ja kaalutletud käsitamise tähtsust.
Uudised
  • 07.06.19, 09:30
Edasilükkunud tulumaksu kajastamine IFRS konsolideeritud aruannetes
Kas me oleme ikka õigesti aru saanud sellest, kas ja kuidas peaksid Eesti ettevõtted oma aastaaruannetes kajastama edasilükkunud tulumaksu? Selgitab KPMG vandeaudiitor Siim Kannistu.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele