• 28.05.19, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ettevõtte ülemineku tõlgendamine käibemaksuseaduse tähenduses

Käibemaksuseaduse (KMS) § 4 lg 2 p 1 sätestab, et käivet ei teki ettevõtte või selle osa üleandmisest võlaõigusseaduse tähenduses. Seaduses on üks lause, aga selle kohta on seni olnud arvukalt vaidlusi nii Euroopa Liidu Kohtu kui ka Riigikohtu tasemel. Tundub, et selle sätte tõlgendamine on pidevas muutumises.
Maksunõustaja Tõnis Elling selgitab ettevõtte üleminekut käibemaksuseaduse tähenduses
  • Maksunõustaja Tõnis Elling selgitab ettevõtte üleminekut käibemaksuseaduse tähenduses Foto: Meeli Küttim
Ühes värskes kohtulahendis1 juhtus koguni nii, et Riigikohus muutis oma senist praktikat, mis tähendab, et maksumaksjatel tuleb selle sätte tõlgendamisel olla endiselt väga tähelepanelikud. Järgnevalt annan ma otsuste tegemise järjekorras ülevaate Riigikohtu seisukohtadest selles küsimuses. Küll aga kõigepealt sellest, miks see säte üldse nii oluline on.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.03.25, 19:38
Milliseid vigu teevad ettevõtjad raamatupidamisteenuse tellimisel?
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele