• 15.05.19, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kaos käivitab muutusevajaduse

Ilmselt on iga inimene kogenud oma elus kaost, olukorda, kus senine turvalisus ja teatav etteaimatavus kaob. See võib tekkida välistest teguritest, mille üle endal kontroll puudub, või sisetundest, et praegusel viisil edasi minna ei ole võimalik, vana raja käimist jätkates jõutakse välja kontrollimatusse kaosesse, ja selle vältimiseks algatatakse muutus ise.
Gerda Urva annab nõu kaosega toimetulekuks
  • Gerda Urva annab nõu kaosega toimetulekuks Foto: erakogu
Eesti Keele Instituudi Sõnaveeb kirjeldab kaost kui tohutut segadust, suurt korralagedust või möllu. Vana-Kreeka sõna kaos (χάος, cháos) viitab Kreeka loomismüütides tühjale olekule enne universumi või kosmose loomist. Füüsikas räägitakse bifurkatsioonipunktist ehk kaheks jagunemise punktist, mis tähistab hetke, kus süsteem muutub nii kaootiliseks, et valida on kahe suuna vahel – kas süsteem areneb edasi või kukub kokku.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele