• 08.05.19, 09:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Töötamise registreerimine SMS-i teel

Töötamise registreerimise kohustus on kõigil tööd võimaldavatel füüsilistel ja juriidilistel isikutel ning registreering tuleb teha hiljemalt isiku tööle asumise päevaks. Maksu- ja Tolliamet on loonud info esitamiseks lihtsustatud võimaluse, mis tähendab, et uue töötaja andmed saab edastada telefonikõne või tekstsõnumi teel.
Töötamise registreerimine lihtsustatud korras
  • Töötamise registreerimine lihtsustatud korras Foto: PantherMedia
Tööd võimaldav isik (tööandja) on Eesti residendist või mitteresidendist juriidiline isik, Eesti riigiasutus või kohaliku omavalitsusüksuse asutus, füüsiline isik või füüsilisest isikust ettevõtja, kes sõlmib töötamise aluseks oleva kokkuleppe või nimetab tööd tegeva isiku (töötaja) ametikohale.
Töötamise alustamine tuleb registreerida hiljemalt tööd tegeva isiku tööle asumise hetkeks. Erandina tuleb 7–14-aastase lapse töötamine registreerida kümme tööpäeva enne lapse tööleasumist.
Töötamise registreerimine lihtsustatud korras
Lihtsustatud korras saab töötamist registreerida telefoni teel numbril 880 0812 või tekstisõnumiga numbril 1811.
Tekstisõnum tuleb saata kujul: tööandja registrikood/isikukood(tühik)töötaja isikukood(tühik)töötamise alguse kuupäev.
Näide: 12345(tühik)23456789012(tühik)01.07.2014
Kuna lihtsustatud registreering hõlmab vaid osa nõutavatest andmetest, peab tööandja registreeringut kindlasti 7 kalendripäeva jooksul töötamise liigiga täiendama.
Lihtsustatud korras saab registreerida ainult isikukoodi omava isiku töötamist.
Lihtsustatud korras registreeritud isiku andmeid ei edastata haigekassasse, siis puudub isikul õigus ravikindlustusele.
2019 aasta alguses jõustunud muudatused töötamise registris on tekitanud palju segadust ning muutnud töötamise registreerimise keerukamaks ning andmemahukamaks. Kusjuures ametinimetus ning töökoha aadress tuleb valida klassifikaatorist.
- Mis saab siis, kui sobivat aadressi või ametinimetust klassifikaatorist ei leia?
- Kuidas saab mööbli projekteerijast on toote disainer ning millest lähtuda?
- Kas palgata puhkuse ajaks peab peatama registreeringu?
- Missugune on kaugtöö puhul töökoha aadress?
- Kas ja kuidas registreerida honorarid?
Need ja mitmed teised esile kerkinud küsimused saavad vastuse veebiseminaril „Töötamise register“. Veebiseminari teemad: töötamise registri eesmärk ja kasutamine; kuidas, millal ja keda tuleb registreerida; millised andmed tuleb esitada?
Veebiseminari viib läbi Kindsigo Konsultatsioonid OÜ juhataja ja maksukonsultant Aule Kindsigo.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele