• 21.05.18, 10:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Raamatupidamise korraldamine ja spetsiifilised arvestuspõhimõtted mittetulundusühingus

Raamatupidamise Toimkonna juhendi (RTJ) 14 „Mittetulundusühingud ja sihtasutused” kohaselt on mittetulundusühing isikute vabatahtlik ühendus, mille eesmärk ega põhitegevus ei ole majandustegevuse kaudu kasumi teenimine, mille tulu võib kasutada üksnes põhikirjaliste eesmärkide saavutamiseks ja mis ei või jaotada kasumit oma liikmete vahel.
Lääne-Viru rakenduskõrgkooli majandusarvestuse lektor Malle Kasearu
  • Lääne-Viru rakenduskõrgkooli majandusarvestuse lektor Malle Kasearu Foto: erakogu
Mittetulundusühingu asutamist, juhtimist ja lõpetamist reguleerib mittetulundusühingute seadus, raamatupidamisarvestust raamatupidamise seadus (RPS). Mittetulundusühing kui Eestis registreeritud eraõiguslik juriidiline isik on raamatupidamiskohustuslane RPS § 2 järgi. Seega korraldab mittetulundusühing raamatupidamist 2003. aasta 1. jaanuaril jõustunud Eesti raamatupidamise seaduse ja seaduses toimunud muudatuste alusel. Kusjuures olulised muudatused hakkasid kehtima alates 01.01.2017.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.03.25, 19:38
Milliseid vigu teevad ettevõtjad raamatupidamisteenuse tellimisel?
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele