Kutsekoja mõni aasta tagasi tehtud arvestusala tulevikutrendide uuringust selgus muu hulgas, et raamatupidaja töös muutub üha olulisemaks meeskonnatöö oskus. Millised tegurid aga meeskonnana õnnestumist mõjutavad? Kuidas meeskond võimalikult tõhusalt tööle panna? Ja kas on võimalik, et mõni inimene ei sobigi üldse meeskonnamängijaks?
- Tiimitööoskust käsitlevad Tuuli Seinberg ja Mats Soomre Foto: erakogu
Kui meeskonnas – või raamatupidajate puhul pigem naiskonnas – töö ei suju, saadetakse tiim tavaliselt mõnele koolitusele, kus ühiste mängude ja tegevuste abil loodetakse erimeelsused ära siluda ja kolleegid imeväel igavese sõbraliku koostöö teele suunata. Paraku võib selliste koolituste mõju olla üsna lühiajaline, sest isiksuseomadused on ikka samad ning rühma ja selle liikmete tegelikud tugevused, võimalused, riskid ja nõrkused on jäänud sisuliselt analüüsimata. Mõni kolleeg võib tunduda tööl ikka laisk või kiuslik, teine liiga põhjalik, kolmas tuulepea ja tulemus on nagu Oskar Lutsu „Nukitsamehes“ – üks on loll ja teine laisk ja sina pead üksi rabama.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.