• 27.02.17, 11:02
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nõuame võlad sisse

Majandusaastat kokku võttes tasub vaadata kriitilise pilguga üle klientide võlgnevused ja otsustada, kuidas neile läheneda: kas rääkida kliendiga läbi, anda asjale ametlik käik või kanda võlg ebatõenäoliselt laekuvana maha. Üheskoos leitud lahendus on enamasti parem kui kohtusse pöördumine.
Vandeadvokaat Triinu Hiob annab nõu, kuidas võlgu käsitleda
  • Vandeadvokaat Triinu Hiob annab nõu, kuidas võlgu käsitleda Foto: erakogu
Kui võlgnik võlga tunnistab ja on valmis selle tasuma, kuid ajutised rahalised raskused takistavad kohest maksmist, tasub nii võla tunnistamise fakt kui ka kokkulepitud maksetähtaeg või -graafik kirjalikult fikseerida. Kui kokkulepe jääb mingil põhjusel täitmata, on võla nõudmine kohtus lihtsam. Veelgi parem on sõlmida maksegraafik notari juures ja lisada kokkuleppesse võlgniku kohustus alluda kohesele sundtäitmisele. Sellist kokkulepet on võimalik kohtutäiturile esitada täitemenetluse alustamiseks kohtusse pöördumata, kui võlgnik oma kohustused täitmata jätab.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele