Alates 15. jaanuarist pakub Fitek Balti riikides üle-Euroopalist e-arveldust, mis tähendab et nii Eestis, Lätis kui Leedus saab vastu võtta ja saata Euroopa e-arveid.
- PEPPOL on nüüd ka Eestis Foto: https://pixabay.com
Fitek astus üle-Euroopalise elektrooniliste dokumentide ja e-arvelduse võrgustiku PEPPOL (Pan-European Public Procurement Online) liikmeks ning alates 15. jaanuarist 2017 saavad Fiteki kliendid Eestis, Lätis ja Leedus saata ja vastu võtta Euroopa e-arveid.
Fiteki tegevjuht Karl-Eric Schneider selgitas, et nende ettevõte on Baltikumis esimene, kes Euroopast suudab e-arveid vastu võtta ja sinna saata. Euroopas on palju ettevõtteid, kes ütlevad, et kui tahate meile arvet saata, siis saatke e-arve ja me tahame olla uute eesrindlike e-teenustega Euroopas eesliinil.”
“Samuti sätestab Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiiv 2014/55/EL, et 2018. aasta novembriks oleksid direktiivi nõuded ettevõtete ja riigiasutuste e-arveldamise osas liikmesriikides vastu võetud ja kohaldatud. Fitek on võimeline neid täitma,” räägib Karl-Eric Schneider.
PEPPOL (Pan-European Public Procurement On-Line) on üle-Eurooopaline elektrooniliste dokumentide vahetamise keskkond, mille üks funktsioone on toetada ja hõlbustada üle-Euroopalist e-arveldust. Keskkonda rahastab Euroopa Komisjon ja 18 valitsusasutust.
PEPPOL on Euroopa arvete vahendamise platvorm, täna on operaatorite kaudu sellega ühinenud 160 000 ettevõtet.
Direktiivis 2014/55/EL seisab, et e-arveldamisest saadav kasu on maksimaalne siis, kui arve genereerimist, saatmist, edastamist, vastuvõtmist ja töötlemist saab täielikult automatiseerida. Sellepärast tuleks e-arveldamise Euroopa standardile vastavateks pidada ainult masinloetavaid arveid, mida saaja saab automaatselt ja digitaalselt töödelda. Vaid pildifaili ei tohiks käesoleva direktiivi mõistes lugeda e-arveks.
Autor: Fitek
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.