Maksu- ja tolliamet (MTA) ning tehnoloogiaettevõte Uber loovad töögrupi, et analüüsida koostöökohti Uberi globaalse sularahata teenuse ning MTA kontaktivaba aruandluse plaani vahel, mis annaks transpordisektoris maksukohustuste täitmiseks uued võimalused.
- Uber ja MTA loovad töörühma uue maksuplatvormi loomiseks Foto: EPA
Töögrupp hakkab uurima, millised on sobivad lahendused maksude tasumiseks laienevatele jagamismajanduse teenustele üle Euroopa.
Uberi ja MTA koostöö pilootprojektina valmib uus maksude deklareerimise platvorm, mis peaks lihtsustama maksude deklareerimise protsessi Uberi partnerjuhtidele. Esimesi tulemusi on oodata 2016. aastal.
MTA ja Uberi koostöö laiem eesmärk on edendada valitsuse e-Eesti tegevuskava, Uberi innovaatilist tehnoloogiaplatvormi ning kõnetada regulatiivseid väljakutseid digitaalajastul.
Maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm:
„Mitmest valdkonnast, sealhulgas transpordi- ja kaubandussektorist, on välja kasvanud uued moodsad digitaallahendustel põhinevad ärimudelid, mis asendavad või pakuvad lisa traditsioonilisele äritegevusele. Just sel põhjusel tahab maksu- ja tolliamet pakkuda mugavat riiklikku teenust, mis võtab arvesse uute ärilahenduste võimalused ja vajadused. Tulu teenimine ning selle pealt maksude maksmine ei tohi olla koormav. Maksuhalduri töö on siin mõelda, kuidas koostöös ettevõtjatega luua sujuvaid ja läbipaistvaid tehnilisi lahendusi, mis annavad ettevõtjatele kindluse, et asjad on korras. Korrektsus maksuasjades suurendab tõsiseltvõetavust ja usaldusväärsust ka tarbijate silmis.“
Uber Eesti tegevjuht Enn Metsar:
“Oleme põnevil, et saame pilootprojekti raames töötada koos niivõrd ettenägeliku ja innovaatilise riigiasutusega. Globaalsed digitaalteenuse pakkujad nagu Uber aitavad suurendada jagamismajanduse potentsiaali, luues uusi võimalusi ja uut kasvu. Eesti paistab silma oma edumeelse digitaalmajandusega ning Eesti maksuametnikud näitavad tugevat eestvedamist Euroopas, olles valmis võtma omaks muutusi ning otsides uusi võimalusi lõikamaks kasu muudatustest, mida tehnoloogia ühele maailma IT-pealinnale toob.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.