Raamatupidamislik nuputamisülesanne noorest ettevõtjast, kes ei tea, kuidas on kasulikum tööd korraldada.
Raamatupidaja on ettevõtte majanduslik alustala, kes peab tihtipeale nõu andma nii tegevjuhile, personalijuhile kui ka töötajatele. Võib lausa öelda, et ainult rumal juht ei küsi plaanide tegemisel raamatupidajalt nõu. Et nõua anda, tuleb end aga pidevalt täiendada. Raamatupidaja.ee toob nüüdsest igal nädalal oma lugejateni mõne praktilise raamatupidamisliku nuputamisülesande, millega võib ka igapäevatöös kokku puutuda.
Ülesanne: Noor ettevõtja, kel on rendiruumid linnas ja kolm põhikohaga töötajat (noored lasteta naised), on otsustanud oma tootmist muuta ka sotsiaalses võtmes. Nimelt soovib ta värvata ka linnalähedal maal elavaid töötajaid. Sõelale jäävad kolm kandidaati, kes soovivad kodus tööd teha ja omavad tööks sobivat ruumi: Helmi (3 kooliealist last), Maimu (noor pensionär) ja Siiri, kes töötaks osalise tööajaga. Ettevõtja ei suuda tagada kõigile pidevat töökoormust, ent vähemalt 5 kuul aastas jääb kolmest töötajast tellimuste täitmiseks väheks.
Kas ettevõtja võiks kaaluda töökorralduse muutmist ja rakendadagi edaspidi kodus töötavaid naisi või oleks kasulikum edaspidigi ruume rentida ja töötajaid linnast värvata? Mida peab otsustamisel arvesse võtma?
Üks võimalik lahenduskäik on peidetud
SIIA.
Ülesande tõi teieni väikeettevõtja ja ettevõtlusõppejõud, MBA Külli Metsar.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.