Iga saabuv telefonikõne, SMS, läbiastuv kolleeg või uue e-kirja infoaknake on katkestus. Kuidas katkestustega toime tulla nii, et jääks kontroll oma tööde ja aja üle? Nõuandeid jagab ajajuhtimise koolitaja Kristjan Otsmann.
1. Võimalusel loo endale segamatu tööaeg iga päev kasvõi pooleks tunniks, kui saad teha süvenemist nõudvaid ülesandeid. Kui muud ei jää üle, tule 30 minutit varem tööle.
2. Võimalusel jäta enne katkestust pooleli jäänud tegevus silme ette: kui sul on kaks ekraani, siis jäta see avatuks teisele ekraanile, ühe monitori puhul kirjuta post-it'i kleepsupaberile ja liimi monitori külge. Niipea, kui oled saanud ootamatusega ühele poole, naase pooleli jäänud töö juurde.
3. Võimalusel loe e-kirju, Skype'i teateid ja SMSe iga 15 või 30 minuti tagant, mitte kogu aeg.
4. Võimalusel suhtle ligiastujatega püsti, sest püstijalu vestlused on lühemad. Kui tõotab tulla pikem jutt, lepi eraldi aeg kokku.
Kui soovid rohkem teada saada, kuidas tulla toime töös ettetulevate ootamatuste ja katkestustega, siis tule kuulama Kristjan Otsmanni
ajajuhtimise meistriklassi, mis toimub 31.oktoobril. Tutvu
kavaga ja pane ennast kiirelt kirja, täna saab viimast päeva meistriklassi registreerida soodushinnaga.
Autor: Tiive Saarniit, Juuli Laanemets
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.